Navigace
Pro veřejnost
Home
Forum
Členové týmu
Aktivní zálohy
Fotogalerie
Počasí
Články
Odkazy
Murphy a zákony boje
Počítadlo
TOPlist
Posledni videa
video

video

Oznámení - Velmi důležité!
Vítejte na webu Renegade.
www.renegade.cz/images/photoalbum/album_24/motivator.jpg


Registrací a přihlášením získáte přístup k dalším funkcím, videogalerii a plánovaným akcím.


Byly promazány všechny neaktivní účty, které se nepřihlásili alespoň jednou v roce 2011... komu účet nejde je nutná opětovná registrace!

Školení taktiky 2011
Začátek školení byl ve znamení označení frekventantů čísly a dochvilnost se trestá klikováním – výborně. Jakýkoli jiný postup by připomínal letní tábor. V určeném prostoru jsme rozhodili stany a šli na první nástup. Jako první je připravena teoretická příprava na radiovou komunikaci, hned nato topografie. Výborně zvolené obory jejich souvislost je praktická a náročnost nízká, takhle se má rozjíždět velká hra. Praktické terénní odzkoušení rádia RF10, ukázka směrových a závěsných antén plus posílání reportů včetně kódování je jen třešnička na dortu prvního dne. Jdeme mrznout do dalšího rána a doufat, že vstaneme vyspaní.
Sobotní ranní budíček připomínal přepad zásahového oddílu, překvapení to nebylo, snad jen pro ty co čekali, že školitelé budou zpívat. Pár desítek sekund a jde se na rozcvičku. Sakra, zde je pořádně vidět ta nadváha a měsíce probdělého času u PC, ani nevím, jak jsem to přežil. Trocha běhu, kliků a opičí dráha a já jsem hned jako starý tuberák. Ti hoši jsou na nás hodní, sem tam něco křičí, ale splývám s davem, takže není vidět (snad) že to sabotuju.
Následuje snídaně a oddychové sezení se školitelkou a její přednáškou o zdravovědě. Zde se naplno ukazuje propracovanost připraveného školení. Projektor ukazuje mnoho informací a přednášející bojovnice mluví a informuje, až se mi od tužky zvedá prach. Co je možné, je hned ukázáno prakticky na torzu nebo dobrovolníkovi z řad frekventantů. Pro potřeby projekce školitelé zajistili na opuštěné základně elektrický proud a potřebnou techniku s notebookem a datovým projektorem, zkušené lektory naverbovali z vlastních řad. Školení ve zdravovědě obsahuje základy několika oblastí s hlavním přikloněním k praktickému použití nejen v MilSim.
Jedna z mála drobností se vyskytla v této zdravotní sekci, kde bych ocenil informace o vybavení vlastní lékárny a teamové lékárny hned na počátku nebo uprostřed této zdravotní sekce, ke konci vždy chybí čas a pak se vynechává a zkracuje důležité části. Nicméně řazení bylo zvoleno kvalitně, první pomoc (úkony) má vždy přednost před materiálním vybavením (lékárna).
Teď začíná velká hra. Praktické ukázky poskytnutí první pomoci, včetně transportu raněného. Kdo čekal, že přednáška s figurínou nebo dobrovolníkem je vše, bude zklamán. Následuje operativní nasazení frekventantů ve čtyřech misích, kde 3 znamenají i transport. Školitelé přichystali 4 modelové situace, kde bylo potřeba jistit oblast, poskytnout první pomoc a následně i ve třech případech transportovat raněného. Výborně přichystané situační nasazení herců. Situace sice připomínala vhození neplavce do bazénu, avšak vždy byl přítomen školitel, který napověděl, popřípadě opravil konání, které bylo špatné. Praktické provedení školení ve zdravovědě bylo hodně vysoko nasazenou laťkou pro další disciplíny.
Odpolední cvičení patroly a přesunových formací, včetně manévrů se již plně rovnalo bojovému nasazení a to je vlastně to, proč tu všichni jsme. Ukazuje se, že součinnost 10ti lidí není až tak primitivní, avšak rada je na to jednoduchá: dril. A tak po několika opakováních a zvoláních „JDU“ – „KRYJU“ se už i zdá, že nás při nástřelu většinu nedostanou. Činnost patroly mi však připadá jednoduchá a jedná se opravdu o nácvik tohoto drillu v mateřské jednotce. Zde se prvně objevují mírné rozpory u školitelů například v pozici velitele. Chápu, že to není dogma, ale pro účely školení je lepší držet jeden standart.
CQB – dozvídáme se, že zakladateli jsou v podstatě SAS a že se jedná o nejkomplexnější množinu bojových úkonů – s tím můžu jen souhlasit. Základem je krytí cílové budovy snipery a přiblížení se ve „vláčku“. Skutečnou budovu napodobuje model sestavený na dřevěném prkně a špunty od limonád naznačují taktiku jednotky. Další pak máme model budovy s kolíky a páskou, zde se již trénuje prakticky. Trénuje se vstup do místnosti – čím dál se mi potvrzuje, že CQB je velmi složitá disciplína a laxní nazývání „kropiček mezi baráky“ jako CQB jako urážkou pro lidi, kteří opravdově vládnou tomuto řemeslu. Následuje i nácvik na skutečné budově a další přesvědčení, že samotné CQB je prostě pro další kurz, respektive pro mnoho hodin trénování. Zde se naplno ukazuje, že školitelé nejsou sjednoceni pro praktické ukázky a jejich demonstrace trochu váznou – na sdělené informace to však nemá vliv, vše je o tom to natrénovat respektive se domluvit předem.
Cvičení CQB se protáhlo až do pozdního večera a tak následující demonstrace pozorovacího stanoviště proběhla zrychleně. Školitelé připravili skutečné pozorovací stanoviště vykopané v zemi a důkladně zamaskované. Frekventanti tak mohli zkusit skutečnou polohu pozorovatele a odzkoušet i instalovaný monokulár včetně obdivu přiloženého Dragunova. Proběhlo i krátké školení v kreslení jak sestavit pozorovací plánky.
Na večer byla připravená ukázka práce na kontrolním stanovišti. Zde frekventanti jen přihlíželi a školitelé předvedli, jak se provede kontrola posádky vozidla i samotné vozidlo. Včetně násilného vysednutí posádky.
Noční bojovka byla po dohodě s frekventanty zrušena a nahrazena diskuzí u ohně v přítomnosti teplého čaje. Výborný nápad byl i zrušení ranní rozcvičky, škoda jen že ne všichni o tom věděli a tak někteří již v 0600 čekali ve výstroji další přepad. Někteří dobrovolně svojí rozcvičku provedli.
Třetí den zahájili kombat signály sestavené školiteli podle vzoru armád NATO, zde již panovala příjemně uvolněná atmosféra, dokonce jsme stanovili i několik nových signálů, například koloběžka. Hned nato navazoval kurz maskování včetně provedení praktického zamaskování, kdy se frekventanti skoro proměnili v keříky a stromky.
Následovaly konečně ostré střelby z airsoftových zbraní na modelu budovy sestavené z pneumatik, prken a pásky. Pracovalo se ve dvojicích a likvidovalo cíle uvnitř prostoru, včetně sebevražedného atentátníka. Každým dalším průchodem šlo vidět zlepšení na frekventantech a snad i mírné náznaky přežití takového konfliktu. Zlepšovala se sehranost a celková gramotnost provedeného zásahu.
Finální školení pak probíhalo zase s nabitými zbraněmi a jednalo se o cvičení taktiky družstva při postupu v patrole a hlavně reakci na nástřel. Cílem bylo ujít asi kilometr a v několik místech se nechat nastřelit nepřítelem, přibít ho palbou k zemi, provést obchvat a zničit jej. Tohle cvičení začalo být ke konci trochy rozsynchronizované vlivem nejednoty školitelů. Hold vždy je několik možností jak danou situaci řešit a 3 školitelé na jedno družstvo po čase vytvořili menší zmatek, takže jsem například jako zástupce velitele skončil u něj místo u svého Brava a kulometná skupina se nám dokonce snad i někde ztratila.
Na konci školení pak proběhl malý brífinko-pokec, společné foto a valilo se dom.
Závěr:
Školení se svým zaměřením snažilo poskytnout komplexní výcvik military airsoftového družstva od úplných základů s cílem zlepšit kvalitu airsoftu v České republice a sjednocení určitých prvků na bitevních polích. Zvolené oblasti byly vybrány velmi vhodně a ve většině případů následovalo praktické cvičení a ověření nabytých znalostí. Taktéž jejich obsah byl vyčerpávající. Rušivých vlivu bylo minimálně a kvalita školitelů je nepopíratelná. Školení probíhalo celkově v přátelském duchu, snad jediná vada na kráse byla v nočních teplotách, které dokonce stály jednoho frekventanta kompletní účast.

Soli (č. 17)
Komentáře
#1 | Taz dne April 16 2011 12:36:58
pekneWink
#2 | shijin123 dne May 05 2011 09:22:16
There is a saying that “ A man is not a good man if he doesn’t wear watches”. Because people think that man who doesn’t wear replica watches means that he has no conception of time. I went to the shopping mall several days ago, all kinds of brand replica watches show in the counter. Rolex replica Watches, Bell & Ross replica watches, Breitling replica watches and so on. I am not really want to buy, I am just looking. I believe that there is also many Replica watches on sale in the counter. But they sell them in a very high price. As I see, it is better for me to order one Replica Bvlgari watch online rather than in the supermarket. They may be the same quality style, but it is much more expensive in the counter. Some people said that : “watches on the men’s wrist are just like the necklaces on pets’ neck” The only difference is that the former is tied up by time, and the latter is tied up by the master. Watches are also considered as the symbols of confidence, mature and social status. replica Cartier watches have a strong appeal to the successful men. The excuses for people who don’t like to wear watches are various. And most of them said that they don’t have enough money to afford a good quality watch, say nothing of famous replica Chopard watches. But now, please pay your attention on our site, a good opportunity has presented to you. All the Hublot replica watches on our site are the top quality Replica watches. You don’t need to cost so much ,but you can enjoy the luxury and happiness of the world famous brand watches. There is hard for oridinary people to tell the difference with the original ones. Burberry replica watches, replica Officine Panerai watches are no more dreams now. Buy Omega replica watches as presents , make you say goodbye to the time without brand watches. Carry Tag Heuer replica watches on hand can help you make good control of your time. If we can seize every seconds, we will get more chance to succeed. Do not be hesitating to ordering those fabulous Rolex replica watches. Get start with Franck Muller replica watches, your dreams are relatively easy to implement. Only start with a good beginning, then you will have a good result.
#3 | juicy couture dne May 19 2011 03:48:40
Because such a big amount of soccer jerseys have been attracted to the sport in recent years, it’s now very fashionable to wear a soccer jersey that shows support for your favorite team, and also the fashion for carrying a soccer jersey is found not just with teens, but with folks cheap soccer jerseys all walks of life.
#4 | zxx0186zxx0186 dne May 21 2011 08:27:22
#5 | jay dne May 26 2011 06:04:59
#6 | christian louboutin shoes dne June 07 2011 09:01:20
Joy in living christian louboutin shoes comes
#7 | jia dne June 13 2011 10:23:16
Yves Saint Laurent Patent Sculpt Heel Two Strap Wedge Sandals is<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi</b></a> made with<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi shoes</b></a> patent leather<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi replica</b></a>, wedge<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi crystal platform pump</b></a> style sole <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi pumps</b></a>with stiletto<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi boots</b></a> heel,About <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi outlet</b></a>130mm / 5 inches <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi for less</b></a>heel height
<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi heels</b></a>and about 30mm/1? inches <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi knockoffs</b></a>platform height<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi replica shoes</b></a>. This<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi on sale</b></a> pair of yves <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi online</b></a>saint laurent <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi online shop</b></a>sandals have <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi for sale</b></a>an open toe<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi for cheap</b></a>, signature accent
<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi jeweled</b></a> on instep.
If you <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi crystal shoes</b></a> pay more <a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi crystal platform pump replica</b></a>attention to Yves Saint Laurent Sandals,<a href="http://www.gianmarcolorenzireplica.com/"><b>gianmarco lorenzi rhinestone platform pumps</b></a> you also can find yves saint laurent sandals are releasing bright lights to attract all the people’s eyes. So if you want to feel more confident in daily life, then choose a pair of yves saint laurent shoes will be your best choice.

.
#8 | jaw dne June 18 2011 11:06:13
Now,herve leger bandage dress the emphasisherve leger online on classic brandherve leger dress, while continuing bandage dresses onlineto maintain itsherve leger sale classic styleherve leger, but bandage dressesalso try to replica herve leger dressesadd more
herve leger dressesartistic,herve leger 2011 in order to white bandage dressincrease the vitality cheap herve legerof the brand
herve leger bandageand purchase herve leger dress saletheir own advantageherve leger bandage dresses. Chanel herve leger dress replicahad held priorherve leger dresses sale to the
cheap herve leger dresses classic Chanel replica herve leger bandage dress2.55 handbag celebrateherve leger online shop the 50th replica herve leger bandage dressanniversary tourbandage dress organized byherve leger on sale Global Mobile Art herve leger bandage dress saleMobile Art Exhibitionherve leger skirts, global designherve leger skirt director Karl
lvLagerfeld and lv bags20 renowned artists louis vuitton saleto the classic buy louis vuittonChanel 2.55 handbag-inspired louis vuitton outletLink Check, louis vuitton onlineConducted a cross-border louis vuitton storecreation. Louis Vuitton invited lv bags saleJapanese artists louis vuitton replicaTakashi Murakamifake louis vuitton
, the louis vuitton replica handbagspackage design louis vuitton replica luggagefor its louis vuitton replica bagsnew image of louis vuitton replica shoesthe classicfake louis vuitton handbags
pattern. Fendi louis vuitton replica sunglasses Baguette has louis vuitton replica walletlaunched the tenth louis vuitton replica beltsanniversary of the louis vuitton replica pursesSpecial Commemorative louis vuitton handbagsEdition series
louis vuitton suitcase setsof handbags,louis vuitton leather luggage setbut also tolouis vuitton rolling suitcase cooperate with louis vuitton luggage cheapthe way differentlouis vuitton pegase suitcase artists.
Louis Vuitton has alsolouis vuitton sale invited thelouis vuitton carry on luggage Japanese artist louis vuitton train luggageTakashi Murakami
louis vuitton fashion luggage collaboration package louis vuitton checked luggage design forlouis vuitton samsonite luggage its new louis vuitton travel bagsimage of louis vuitton travel accessories classic designlouis vuitton travel luggage, the louis vuitton pegase luggagetwo shops knock off louis vuitton luggagein Hong Kong, louis vuitton wheeled luggagethe exhibition louis vuitton trunk luggagewas the louis vuitton damier azur luggagework of the louis vuitton soft sided luggage sculptor and
louis vuitton luggage ukactor Chow Yun Replica louis vuitton luggage ukFat outlooklouis vuitton trolley luggage photographs.louis vuitton hard luggage Fendi Baguette louis vuitton luggage strap has launched
louis vuitton hand luggagethe tenth louis vuitton hard case luggageanniversary of louis vuitton luggage handbags the Special louis vuitton hat box luggageCommemorative Edition louis vuitton luggage keepall
series ofmarc jacobs for louis vuitton luggage handbags, louis vuitton luggage zipper but also louis vuitton vintage luggage for saleto the differentlouis vuitton luggage case artists with black louis vuitton luggagethe way louis vuitton luggage briefcasesections of louis vuitton luggage menthe packetlouis vuitton luggage symbolizes decades louis vuitton monogram luggageof fantasy and creativity louis vuitton outlet storeshine with the louis vuitton outlet onlinetrend of decades louis vuitton outletof innocence. And also louis vuitton replica because luxury brands are now very optimistic about the Chinese market, in the promotion of the exhibition opened, the only artists in contemporary Chinese artists will be invited to create, recently in Shanghai, Hang Lung Plaza Atrium Lady staged a distinctive Dior bag in a multimedia traveling exhibition, there is participation from Chinese artists, which makes the brand even more with the local artistic features, but also as a Chinese artist to accept the funding works of Dior, he has broken in fact The boundaries of traditional values ??of Chinese art, and so their package together with those classic has become another form of art brands.
#9 | five finger shoes dne June 25 2011 03:09:50
Tory rentals generally require little Tory Burch Outlet maintenance at all. However, simply because they come lined in various colors, it's good to see how to care for the Tory Burch Bags colors when purchasing them. Remember that these colors are cared for differently. Fortunately they are produce of leather and rubber, materials which can withstand a lot of pressure. Therefore, they can be worn in almost all Onitsuka Tiger Mexico 66 kinds of weather without getting worn out. They look vibram five finger great with a glass mini-skirts and opaque tights for a disposition grayscale look that disruption of these apartments Brown. For Asics outlet this reason you can not ignore Tory Burch shoes. There is asics onitsuka mexico 66 certainly no substitute for design, style and quality of this distinct fivefingers kso shoes. Fancy-There is no doubt why most women and even men use some Tory Burch rentals. Individually distinct form of the ballet flat, in Vibram Fivefingers KSO Shoes Green association with snake print creates a balance of elegance and classic style and catchy, and the feeling is incredibly Tory Burch Wedges comfortable to wear.
#10 | MBT shoes u dne June 25 2011 03:33:01
Items arrive in the coach outlet store online outlet stores when they coach outlet store are not sold in traditional Coach retail stores or are coach outlet online slightly damaged in manufacturing or tory burch flats shipping. Typically, the "flaws" are tory burch wedges unnoticed and often would have tory burch sandals been realized through normal tory burch for cheap wear-and-tear anyhow. Often it could be MBT shoes something as minor as a slight scuff on the leather in an obscure place or a scratch on the metal buckle that holds the purse strap. Because of this, visiting MBT shoes uk a Coach outlet store can deliver you MBT shoes sale a discounted coach purse at a significantly lower price.
Přidat komentář
Jméno:
Zadejte validační kód:

Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Výborné! Výborné! 0% [Žádné hlasy]
Chvalitebné Chvalitebné 100% [1 Hlas]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
Hosté on-line: 2

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 68
Nejnovější člen: multirate
Poslední články
Dunkenwald 4
Kurz Radista II
Školení taktiky 2011
Kurz radista 2011
Srazy na akcich
Nejvíce příspěvků do fóra
Taz 225
Soli 217
Cornellius 199
VaLLiK 146
Spojar 115
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat